Altany i osłony do segregacji śmieci
- praktyczne konstrukcje z siatek zgrzewanych

Z siatkami zgrzewanymi Weldmesh spotkamy się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na terenach podmiejskich, gdzie wykorzystywane są na przykład do zaaranżowania wydzielonego miejsca na składowanie odpadów. Zobacz, które siatki wykorzystuje się do budowy osłon i altan śmietnikowych.

Siatki zgrzewane Weldmesh do zabudowy miejsca segregacji odpadów

Wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, jak i właściciele prywatnych posesji coraz częściej szukają rozwiązań pozwalających na składowanie śmieci w estetyczny sposób oraz jak najlepsze zabezpieczenie ich przed kotami, gryzoniami i ptakami, które mogą roznieść nieczystości po podwórku. Stąd też, wśród tego typu rozwiązań, proponuje się panele z siatek zgrzewanych, z małymi oczkami o wymiarach:

  • 15x75 mm

  • 25x25 mm

  • 30x30 mm

  • 40x40 mm

  • 50x50 mm.

Pozostając przy parametrach siatek zgrzewanych łączonych ze stalowymi profilami, warto powiedzieć słów kilka o rekomendowanych powłokach, od których tak naprawdę zależy jakość i estetyka wykonania konstrukcji.

Do budowy osłon śmietnikowych rekomenduje się panele ocynkowane ogniowo po zgrzaniu lub poddane procesowi galwanizacji, a następnie lakierowaniu. Istotną różnicę pomiędzy tymi dwoma powłokami wyznacza warstwa cynku, jaka wytwarza się na powierzchni elementu stalowego.

W wyniku cynkowania ogniowego uzyskuje się z jednej strony wytrzymałą i grubą warstwę ochronną, z drugiej zaś mało estetyczną powłokę z uwagi na nadlewy, jakie powstają podczas zastygania cynku. Odwrotnie jest w przypadku galwanizacji, w wyniku której powstaje cienka i mniej odporna na korozję powłoka, ale w zamian za to jest ona stosunkowo gładka i pozbawiona nieestetycznych nierówności. Stąd też przy wyborze paneli do budowy konstrukcji odgradzającej odpady komunalne warto określić czy bardziej zależy nam na trwałości czy estetyce, gdyż oba rozwiązania jak najbardziej sprawdzają się w tego typu projektach.

Tym, co dodatkowo przemawia za używaniem paneli z profili i siatek zgrzewanych do budowy osłon i altan śmietnikowych są ich właściwości jak na przykład zapewnianie przepływu powietrza w miejscu składowania odpadków.

Przykładowa realizacja osłony do stojaka na worki śmieciowe


Użyty produkt: Profile stalowe i siatki zgrzewane Weldmesh

Powłoka: Ocynk galwaniczny + lakierowanie

Kategoria produktowa w naszym sklepie: Siatka niestandardowa (siatki zgrzewane na indywidualne zamówienie)


Zapytaj o wycenę

Reasumując, panele galwanizowane prezentują się korzystniej w porównaniu do paneli ocynkowanych ogniowo, ale charakteryzuje je mniejsza odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych. Wobec tego wybór paneli do budowy wiat, altan i osłon śmietnikowych jest kwestią gustu i tam, gdzie estetyka odgrywa kluczową rolę, sięga się zazwyczaj po komponenty cynkowane galwanicznie.

Kosze druciane Gitterbox
- rola siatek zgrzewanych