Siatka zgrzewana ocynkowana

W Kratosferze jesteśmy otwarci na współpracę z klientami detalicznymi i hurtowymi bez względu na wolumen zamówienia oraz jego cykliczność, dostarczając wysokiej jakości siatki zgrzewane ocynkowane, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas na przeprowadzanie przyszłych kosztownych czynności związanych z ich konserwacją.

Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat tego, czym jest siatka zgrzewana ocynkowana, jakie są jej właściwości i parametry techniczne. A to wszystko z myślą o osobach szukających produktu dobrze zabezpieczonego przed niszczeniem. Twórz konstrukcje z precyzyjnych i wysoce odpornych elementów ocynkowanych.

Jak powstaje siatka zgrzewana ocynkowana?

Siatka zgrzewana ocynkowana najpierw w całości wykonana jest z prętów stalowych gładkich o średnicach od 2,85 mm, które wprowadza się do specjalnych maszyn i zgrzewa się w miejscach ich wzajemnego krzyżowania się, a następnie zanurzana jest w gorącym ciekłym cynku. Gotowa siatka zgrzewana posiada jasną, błyszczącą powłokę, na której mogą występować drobne zgrubienia i niewielkie nadlewy powstałe w wyniku szybkiego chłodzenia i zastygania cynku na materiale.


Proces cynkowania ogniowego dobrze zabezpiecza siatkę przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, w tym niskich i wysokich temperatur oraz promieni słońca. Wysoka trwałość powłoki cynkowej oznacza też ograniczenie potrzeb związanych z konserwacją siatki. W związku z tym, siatka zgrzewana ocynkowana z powodzeniem może być wykorzystywana na wolnej przestrzeni oraz w pomieszczeniach o dużej wilgotności i pewnym zanieczyszczeniu powietrza, takich jak hale przemysłowe, warsztaty, magazyny, budynki gospodarcze i tym podobne.

siatka zgrzewana ocynkowana

Siatka zgrzewana ocynkowana - cena standardowych wymiarów

W przypadku produktu, jakim jest siatka zgrzewana ocynkowana, cena za arkusz o uniwersalnym wymiarze, to jest 2400x1000 mm, zaczyna się od 106,30 zł brutto. Co składa się na cenę tego materiału? Przede wszystkim rodzaj ocynku, a także jakość i średnica drutu, z którego wykonana jest siatka oraz to, w jakiej ilości go użyto.

Oczko
(mm)
Średnica drutu
(mm)
Długość
(mm)
Szerokość
(mm)
Waga
(kg/szt.)
Cena za sztukę
(brutto)
25x25 3 2400 1000 10,39 236,70 zł
30x30 3 2400 1020 8,85 207,70 zł
40x40 3 2400 1000 6,56 129,50 zł
50x50 3 2400 1000 5,28 106,30 zł
50x50 4 2400 1000 10,63 170,20 zł

Potrzebujesz mniejszy format? Wybierz siatkę zgrzewaną ocynkowaną z poniższej oferty.

Oczko
(mm)
Średnica drutu
(mm)
Długość
(mm)
Szerokość
(mm)
Waga
(kg/szt.)
Cena za sztukę
(brutto)
25x25 3 1200 1000 5,20 129,90 zł
30x30 3 1200 1020 4,43 111,90 zł
40x40 3 1200 1000 3,28 78,10 zł
50x50 3 1200 1000 2,64 65,00 zł
50x50 4 1200 1000 5,32 100,40 zł

Jeśli szukasz sprawdzonego i pewnego rozwiązania to siatka zgrzewana ocynkowana jest jednym z najkorzystniejszych cenowo produktów dostępnych na rynku. Jakość Twojego projektu jest dla nas ważna.

Siatka zgrzewana ocynkowana na wymiar

Oprócz sprzedaży produktów dostępnych od ręki chętnie przyjmujemy zapytania ofertowe na siatki zgrzewane ocynkowane o niestandardowych wymiarach. Do każdego zapytania ofertowego podchodzimy indywidualnie, gdyż spersonalizowane rozwiązania wymagają oceny pod kątem oczekiwanych parametrów i możliwości produkcyjnych w tym zakresie. Pragniemy również zaznaczyć, że indywidualizacja zamówienia z uwagi na inny wymiar znacząco podnosi koszty, zwłaszcza przy produkcji małych serii. Niemniej jednak kiedy jest Ci potrzebna siatka zgrzewana ocynkowana na wymiar, pozwól nam przyjrzeć się wszystkim szczegółom. W tym celu wypełnij nasz formularz, który zawiera niezbędne informacje potrzebne do wyceny. A po otrzymaniu odpowiedzi wraz z ofertą uwzględniającą co możemy zaproponować, razem wprowadźmy Twój projekt w życie.

Siatka zgrzewana ocynkowana - czy trzeba ją malować?

Siatka zgrzewana ocynkowana może być sprzedawana i użytkowana bez dodatkowego malowania, a więc w takiej postaci, w jakiej została wyprodukowana. Wobec tego malowanie siatki zgrzewanej ocynkowanej metodą proszkową traktuje się jako dodatkową możliwość, która rozszerza wachlarz zastosowań tego wyrobu.

Jeśli zdecydowałeś się na siatkę zgrzewaną ocynkowaną, lecz stoisz jeszcze przed wyborem, co do rodzaju powłoki (sam ocynk lub ocynk w połączeniu z lakierowaniem proszkowym) warto określić:

  1. Jak wytrzymałej siatki zgrzewanej potrzebujesz?

  2. Jak bardzo zależy Ci na estetyce i wersji kolorystycznej?

  3. Ile możesz przeznaczyć na zakup siatki zgrzewanej?

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania przygotowaliśmy zestawienie, w którym uwzględniliśmy cechy poszczególnych powłok z uwagi na powyższe kryteria. Dzięki temu łatwiej dokonasz decyzji zakupowych.


Wytrzymałość


Zgodnie z tym, co zostało powiedziane wcześniej, siatka zgrzewana ocynkowana jest pokryta warstwą cynku (od 70 do 150 μm), który znacząco opóźnia procesy korozyjne siatki. Szacuje się, że żywotność tego rodzaju powłoki może wynieść do 50 lat (oczywiście w zależności od warunków klimatycznych środowiska od C1 do C5, w których siatka zgrzewana ocynkowana będzie eksploatowana).

Jeśli chodzi o lakierowanie proszkowe, to bez wątpienia wzmacnia ono ochronę antykorozyjną siatki zgrzewanej ocynkowanej. Niemniej jednak, aby w pełni zachować odpowiedni odcień i połysk powłoki lakierniczej przez wiele lat, zaleca się przechowywanie tego rodzaju siatki w środowisku od C1 do C3.

Lp.Typ atmosferyOpis typu atmosferyKategoria korozyjności
Na zewnątrzWewnątrz
1Nieznaczne obciążenie korozyjne---Ogrzewane budynki z czystą atmosferą np. biura, sklepy, szkoły, hotele.C1
2Małe obciążenie korozyjneAtmosfery w małym stopniu zanieczyszczone.
Głównie tereny wiejskie.
Budynki nieogrzewane, w których może mieć miejsce kondensacja np. magazyny, hale sportowe.C2
3Umiarkowane obciążenie korozyjneAtmosfery miejskie i przemysłowe, średnie zanieczyszczenie tlenkiem siarki (IV). Obszary przybrzeżne o małym zasoleniu.Pomieszczenia produkcyjne o dużej wilgotności
i pewnym zanieczyszczeniu powietrza np. zakłady spożywcze, pralnie, browary, mleczarnie.
C3
4Duże obciążenie korozyjneObszary przemysłowe i obszary przybrzeżne
o średnim zasoleniu.
Zakłady chemiczne, pływalnie, stocznie remontowe statków i łodzi.C4
5Bardzo duże obciążenie korozyjneObszary przemysłowe o dużej wilgotności
i agresywnej atmosferze oraz obszary przybrzeżne
i oddalone od brzegu w głąb morza o dużym zasoleniu.
Budowle lub obszary z prawie ciągłą kondensacją i dużym zanieczyszczeniem.C5-I, C5-M
Typ atmosfery i kategorie agresywności korozyjnej wg PN-EN ISO 12944-2


Estetyka


Standardowa siatka zgrzewana ocynkowana charakteryzuje się metalicznym połyskiem, który z czasem ulega płowieniu i matowieniu. Stąd też wygląd siatki zgrzewanej ocynkowanej bez powłoki lakierniczej może okazać się niewystarczający szczególnie w projektach stawiających na nowoczesny i industrialny design. Warto wówczas rozważyć usługę lakierowania proszkowego, która pozwala nadać siatce zgrzewanej ocynkowanej wybrany kolor z szerokiej palety barw RAL, jak i odpowiedni stopień połysku (połysk, półpołysk lub mat).

Budżet


Rozważając korzyści wynikające z samej siatki zgrzewanej ocynkowanej, jak i z powłoką proszkową, nie sposób nie wspomnieć o cenie. Jak wiadomo, każda dodatkowa opcja wiąże się z wyższą ceną. Nie inaczej jest także w tym przypadku. Za siatkę zgrzewaną ocynkowaną w wersji lakierowanej proszkowo zapłacisz więcej niż za jej podstawowy wariant, to jest w ocynku.


Podsumujmy, jeśli w mniejszym stopniu zależy Ci na stylistyce lub szukasz produktu do zastosowania w trudnych warunkach klimatycznych, wybierz siatkę zgrzewaną ocynkowaną. Natomiast, jeżeli potrzebujesz nadać swojej inwestycji unikalny charakter i poszukujesz siatek, które będą nowoczesną i trwałą ozdobą postaw na siatki zgrzewane ocynkowane w wersji lakierowanej proszkowo i zgłoś się do nas. Aby lakierowanie proszkowe dało jak najlepsze rezultaty, należy zadbać o prawidłowe przygotowanie podłoża cynkowego. W tym celu niezbędne jest oczyszczenie powłoki cynkowej materiałem ściernym (o różnej granulacji), jak i jej odtłuszczenie. W Kratosferze zabiegamy o najwyższe standardy jakości w odniesieniu do przygotowania powierzchni ocynkowanej do lakierowania proszkowego.