Siatka hodowlana zgrzewana

Siatka hodowlana zgrzewana (inaczej siatka zgrzewana) to uniwersalne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają hodowcy kur, królików, gęsi, indyków, a także ptaków łownych i ozdobnych. Jako że jest wdzięcznym materiałem do obróbki oraz budowy bezpiecznych i solidnych zagród przy użyciu niewielkiej liczby akcesoriów, zyskuje na popularności. Jednak to nie koniec zastosowań tego produktu. Siatka hodowlana zgrzewana nadaje się również do zabezpieczania upraw przed dzikimi zwierzętami, kwiatów przed własnym psem, budowy eleganckiego kompostownika czy też tworzenia ogrodowych ozdób, na przykład doniczek i podpórek dla roślin. Dzięki naszemu podsumowaniu szybko rozeznasz się w parametrach siatki hodowlanej zgrzewanej używanej w rolnictwie i przestrzeni przydomowej, poznasz właściwości, które czynią ten produkt konkurencyjnym wobec tradycyjnej siatki plecionej, a także podejmiesz właściwy wybór na podstawie swoich potrzeb. Już teraz przekonaj się, że siatka hodowlana zgrzewana będzie odpowiednim materiałem do Twojej realizacji. Czytaj dalej!

Czym charakteryzuje się siatka hodowlana zgrzewana?

Siatka hodowlana zgrzewana, dzięki swojej sztywności, skutecznie zabezpiecza utrzymywane zwierzęta w obrębie zagrody, chroni je przed drapieżnikami zewnętrznymi, takimi jak lisy czy kuny oraz pomaga utrzymać porządek w ogrodzie. Jeśli uszkodzeniu ulegnie jeden drut, to nie spowoduje on wyłomu na całej siatce. Jej konstrukcja jest jednocześnie opracowana tak, aby kontakt ze stalową powierzchnią bocznych i wierzchnich ścian woliery nie powodował otarć, zranień czy skaleczeń zwierząt przebywających w jej wnętrzu. Niemniej jednak aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo, wielkość oczek siatki musi zostać odpowiednio dobrana do konkretnych gatunków zwierząt.

Kolejno formaty siatki hodowlanej zgrzewanej o dowolnej długości i szerokości można łączyć z drewnem lub elementami stalowymi. W tym miejscu warto nadmienić, że używając tylko i wyłącznie siatki hodowlanej zgrzewanej w obwodzie zamkniętym można szybko i sprawnie połączyć kilka pojedynczych arkuszy ze sobą w małe lub większe powierzchnie o dowolnej konstrukcji. Do uzyskania trwałych, solidnych i estetycznych mocowań bez konieczności spawania wystarczą na przykład kleszcze oraz spinki ze stali galwanizowanej.

Istotną cechą jest też stalowy materiał, z którego wykonane są siatki hodowlane zgrzewane. Jak się okazuje, jest on podatny na obróbkę, w tym malowanie tradycyjne i lakierowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL. Niemniej jednak o ile w ten sposób uzyskuje się estetyczną powierzchnię, o tyle efekt zabezpieczenia antykorozyjnego jest krótkotrwały. Stąd też największą odporność na odchody zwierząt, wysokie i niskie temperatury, wodę czy promienie słoneczne wykazuje siatka hodowlana zgrzewana w wersji ocynkowanej ogniowo. Postaw na solidne rozwiązanie od autoryzowanego dystrybutora.


Jaka siatka hodowlana zgrzewana nadaje się do budowy bezpiecznej przestrzeni dla zwierząt hodowlanych?

Oferowana przez nas siatka zgrzewana powstaje w procesie zgrzewania prętów podłużnych i poprzecznych (o średnicy 2,85-5 mm), co sprawia, że jest wyjątkowo wytrzymała na odkształcenia mechaniczne. Wyrób ten z uwagi na sposób wytwarzania jest doskonały jako siatka hodowlana. W odróżnieniu od siatek plecionych, które zwierzęta mogą uszkadzać, siatki hodowlane zgrzewane są całkowicie odporne, ponieważ każde oczko jest trwale połączone w procesie zgrzewania przy zastosowaniu specjalistycznych maszyn.

Oferujemy siatki z różnymi rozmiarami oczek (15x75 mm, 20x40 mm, 25x25 mm, 30x30 mm, 40x40 mm, 50x50 mm), co umożliwia właściwy dobór materiału do konkretnego gatunku zwierząt. W ciągłej sprzedaży dysponujemy standardowymi formatami o długości 2000-3000 mm i szerokości 1000-1500 mm, z drutem lub bez drutu brzegowego.

Siatka hodowlana zgrzewana jest dostępna w dwóch wersjach: w wersji stalowej oraz drugiej wersji – ocynkowanej ogniowo. Na podstawie wieloletnich doświadczeń możemy zapewnić, że każdy hodowca dbający o dobrostan zwierząt znajdzie u nas wysokiej jakości materiały do budowy klatek, kojców, wolier, gołębników, kurników itp. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z parametrami technicznymi siatek hodowlanych zgrzewanych dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Siatka hodowlana zgrzewana jako element dekoracyjny w ogrodzie

Jak już wspomniano, siatka hodowlana zgrzewana znajduje coraz szersze zastosowanie w ogrodzie i jest lubianym rozwiązaniem przez miłośników roślin z uwagi na precyzję wykonania, estetyczny wygląd czy wizualną lekkość. Doskonale sprawdza się do wygradzania rabat kwiatowych, jak i grządek z warzywami oraz przy budowie osłony pni młodych drzew przed szkodliwym, oraz niszczycielskim działaniem domowych i dzikich zwierząt. Co więcej, siatka hodowlana zgrzewana pozwala na łatwe zarządzanie roślinami w uporządkowanym układzie, a ponadto zapobiega ich nadmiernemu rozrostowi na boki.

Materiał ten przydaje się również do zacienienia elewacji budynków. Wówczas siatkę hodowlaną zgrzewaną montuje się do ściany budynku przy użyciu elementów kotwiących i wykorzystuję się ją jako podporę dla roślin pnących.

Kolejną możliwością wynikającą z właściwości siatek hodowlanych zgrzewanych jest budowa koszy gabionowych, które mogą posłużyć jako kwietnik, osłona doniczki czy ogrodzenie dla skalniaków. Ponadto z użyciem tego produktu można wyczarować elegancki kompostownik do składowania liści, trawy, gałęzi i innych odpadków organicznych. A Ty, do czego wykorzystasz siatkę hodowlaną zgrzewaną w swoim ogrodzie?

Siatka hodowlana zgrzewana na wymiar

Aby rozszerzyć wachlarz zastosowań dla siatek hodowlanych zgrzewanych, rozpatrujemy zapytania o możliwość produkcji siatek o określonych cechach technicznych i niestandardowych wymiarach. W tym przypadku obowiązuje jednak dłuższy termin realizacji i wyższa cena za m2, na którą wpływa między innymi koszt przezbrojenia maszyny oraz wielkość produkcji. Do każdego z zapytań ofertowych podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby dopasować się do potrzeb klienta. Dlatego, jeśli interesuje Cię siatka hodowlana na wymiar, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji, takich jak rozmiar arkusza, średnica oczek, grubości drutu, rodzaj zabezpieczenia antykorozyjnego i pożądana liczba arkuszy, chętnie sprawdzimy możliwości produkcyjne zgodnie z zapotrzebowaniem oraz doradzimy w doborze właściwego rozwiązania. Na swoim koncie mamy wiele udanych transakcji i liczymy na współpracę również z Tobą.