Bramy uchylne i furtki z wypełnieniem z siatki zgrzewanej

Elementy wykończeniowe płotu bez wątpienia powinny pasować stylem do ogrodzenia i tworzyć z nim spójną całość. Jak się okazuje, jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, który z powodzeniem sprawdzi się jako część wypełniająca skrzydło bramy i furtki jest siatka zgrzewana. Solidność wykonania, prosty i industrialny design współgrający z różną elewacją budynku i jego otoczeniem sprawia, że materiał ten jest coraz chętniej wybierany przez Klientów indywidualnych. Siatki zgrzewane jako wypełnienie skrzydła bramy i furtek - podpowiadamy, czym powinny się charakteryzować, aby długo służyły i spełniały swoją funkcję. Nie zwlekaj i już teraz dowiedz się o nich wszystkiego, co istotne. Rozwiązanie to być może jest tym, którego właśnie szukasz do stworzenia harmonijnego ogrodzenia.

Siatka zgrzewana - co to jest?

Siatka zgrzewana to wszechstronna konstrukcja stalowa powstająca w wyniku zgrzewania gładkich drutów w miejscach ich wzajemnego krzyżowania się. Technologia zgrzewania punktowego sprawia, że zgrzeiny siatki są bardzo mocne i przy tym wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, zerwanie czy też obróbkę, jak cięcie, zaginanie oraz spawanie. Co więcej, brak luźnych drutów w tego rodzaju siatce przekłada się także na większą stabilność i sztywność całej konstrukcji.

Trwałość i możliwość dopasowania siatek do indywidualnych potrzeb bez naruszenia ich właściwości są nieocenionymi zaletami, zwłaszcza w przypadku zainteresowania skrzydłową bramą wjazdową wykonaną z paneli siatkowych, której zadaniem jest zabezpieczenie domu i posesji. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że produkt ten jest praktycznym, niedrogim i estetycznym rozwiązaniem. Wszystkie przedstawione tutaj atuty są argumentem przemawiającym za tym, że siatka zgrzewana to dobra alternatywa dla podobnych produktów wykorzystywanych w tego typu projektach.

Siatka zgrzewana - jeden styl, szeroki wybór rozmiarów

Średnica prętów użytych do produkcji siatek zgrzewanych oraz ich rozstaw to kluczowe parametry, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materiału do wypełnienia furtki i bramy skrzydłowej, tak aby zminimalizować ryzyko deformacji. W naszym asortymencie znajdziesz gotowe wyroby stalowe:

  • o minimalnej szerokości 1000 mm i maksymalnej długości do 3000 mm,

  • wykonane z drutu o średnicach fi 3 lub fi 4 mm oraz

  • w różnym zakresie oczek, to jest 25x25 mm, 30x30 mm, 40x40 mm, 50x50 mm, 15x75 mm i 20x40 mm,


które odznaczają się zauważalnie większą sztywnością i przez to są chętnie wybieranymi elementami wykończeniowymi metalowego płotu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stałą ofertą na stronie internetowej: www.kratosfera.pl/shop

Oprócz sprzedaży siatek zgrzewanych bezpośrednio z magazynu oferujemy kompleksowe wykonanie ramy z wypełnieniem z siatki, która może posłużyć za skrzydło bramy jak i furtkę. W przypadku zainteresowania konstrukcją spawaną zapraszamy do wypełnienia formularza, który zawiera niezbędne informacje potrzebne do sprawdzenia i określenia naszych możliwości produkcyjnych w odniesieniu do przedstawionej przez klienta koncepcji.


Metalowe skrzydło bramy i furtka w dwóch odsłonach - cynkowane ogniowo lub cynkowane ogniowo i lakierowane proszkowo

Bez względu na to czy zdecydujesz się tylko i wyłącznie na zakup siatki do samodzielnego spawania z profilami stalowymi czy powierzysz firmie wykonanie gotowych paneli siatkowych warto, abyś zadbał też o wykończenie konstrukcji. Z uwagi na zewnętrzne zastosowanie i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, to jest promieniowanie słoneczne, deszcz, niskie i wysokie temperatury, rekomendujemy powleczenie całej konstrukcji ocynkiem ogniowym lub powłoką cynkową i lakierniczą wykonaną farbą proszkową. Dzięki metodzie lakierowania proszkowego możliwe jest pokrycie konstrukcji farbą o dowolnym stopniu połysku (połysk, półpołysk lub mat) jak i w wybranym kolorze z szerokiej palety barw RAL. Poniżej zebraliśmy informacje na temat obydwu technologii zabezpieczeń antykorozyjnych.


Cynkowanie ogniowe Cynkowanie ogniowe + lakierowanie proszkowe
- tradycyjna długość użytkowania


- dedykowane do zastosowania w mało agresywnym środowisku


- metaliczna powłoka, która z czasem ulega płowieniu i matowieniu
- ok. 2-3 krotnie dłuższa odporność na korozję w porównaniu z ocynkiem ogniowym

- do zastosowania w trudnych środowiskach , w tym blisko morza, stref przemysłowych czy dróg o natężonym ruchu pojazdów

- możliwość swobodnego wyboru koloru spośród wielu odcieni palety RAL

Jak widać, zarówno cynkowanie ogniowe jak i lakierowanie proszkowe uprzednio ocynkowanej stali spełnia swoją funkcję, a mianowicie chronią przed korozją. Niemniej jednak jeśli oczekiwania wobec żywotności i wyglądu furtki oraz bramy są wyższe, warto zdecydować się na cynkowanie ogniowe i lakierowanie proszkowe, które wzmocni ochronę antykorozyjną od zewnątrz i przy tym pozwoli uzyskać efekt dekoracyjny. W tym miejscu należy nadmienić, że powłoka cynkowa przed lakierowaniem proszkowym wymaga dodatkowych zabiegów celem usunięcia nadlewów, sopelków i innych zgrubień, które powstają na siatce w wyniku szybkiego chłodzenia i zastygania cynku na materiale. Stąd, aby były one jak najmniej widoczne pod warstwą farby, warto zlecić tego typu czyszczenie doświadczonym firmom. W Kratosferze współpracujemy z renomowanymi lakierniami i ocynkowniami ogniowymi, w związku z czym chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć optymalne rozwiązanie w zależności od potrzeb i preferencji estetycznych.

Podsumowując, siatki zgrzewane to materiał, który zyskuje zainteresowanie wśród osób lubiących surowe i dyskretne wzornictwo, w związku z czym coraz częściej brane są pod uwagę jako elementy do budowy furtek i bram. Nic dziwnego, gdyż jak możemy się przekonać - siatka zgrzewana zapewnia ogrom zalet, dzięki którym jak najbardziej nadaje się do tego typu realizacji. Co więcej, produkt ten po odpowiednim zabezpieczeniu antykorozyjnym nie wymaga przez wiele lat dodatkowych czynności związanych z konserwacją czy też malowaniem, zachowując przy tym swoje właściwości techniczne i wizualne w nienagannym stanie. To wszystko pokazuje, że warto zainwestować w siatkę zgrzewaną.