Korytka siatkowe
- bezpieczne zarządzanie kablami i przewodami elektrycznymi

Korytka siatkowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w budowaniu instalacji elektrycznych. Do ich produkcji wykorzystuje się stalowe siatki zgrzewane z wygiętymi do góry bokami w wersji ocynkowanej galwanicznie lub ogniowo. Poznaj 5 najważniejszych zalet korytka kablowego z siatki zgrzewanej.

Główne zalety korytek siatkowych

Łatwe w utrzymaniu

Główną zaletą korytek siatkowych jest ich przejrzystość. Dzięki otwartej strukturze w łatwy sposób można ocenić stan techniczny instalacji, wykryć problemy elektryczne i komunikacyjne oraz przeprowadzić niezbędne prace serwisowe. Instalacje kablowe są dobrze wentylowane i chłodzone w korytkach siatkowych, które nie zatrzymują wilgoci. Co więcej, zapobiegają one gromadzeniu się kurzu i tym samym zapewniają łatwość utrzymania czystości.

Elastyczne i praktyczne zarządzanie kablami

Korytka z siatki zgrzewanej pozwalają prowadzić instalację we wszystkich kierunkach, na poziomych i pionowych płaszczyznach, w narożach, prostych i złożonych pomieszczeniach. Kable, przewody i wiązki kablowe mogą być swobodnie wprowadzane i wyprowadzane przez oczka w siatce zgrzewanej, a także bezpiecznie uporządkowane - wystarczy przymocować je w dowolne miejsce na korytku przy użyciu specjalnych opasek kablowych.Szybka i prosta instalacja

Korytka z siatki zgrzewanej odznaczają się prostotą montażu, przez co stają się dość ekonomicznym rozwiązaniem. Lekkość oraz niewielka liczba akcesoriów (wsporników, łączników czy uchwytów) potrzebnych do ich mocowania sprawia, że z ułożeniem trasy kablowej z powodzeniem poradzi sobie jedna osoba.

Wszechstronne zastosowanie

Godne podkreślenia jest to, że korytka siatkowe produkowane są z materiałów o wysokiej odporności na korozję, wobec czego mogą być stosowane w różnych warunkach środowiskowych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, w niskich jak i wysokich temperaturach. Korytka siatkowe można spotkać w szpitalach, fabrykach, bankach, lotniskach, elektrowniach czy centrach teleinformatycznych.

Estetyka

Oprócz aspektu funkcjonalności warto zwrócić uwagę na wygląd korytek kablowych, które są eleganckie i dają wrażenie lekkości. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku obiektów, gdzie pożądane jest estetyczne wykończenie instalacji.


Korytka kablowe z siatki zgrzewanej pozwalają na optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni i umożliwiają rozłożenie instalacji zgodnie z potrzebami technicznymi. To szybki i prosty w montażu system, który łączy w sobie estetykę, bezpieczeństwo i funkcjonalność.


Woliera dla gołębi
z siatki zgrzewanej