Osłony maszyn

Maszyny w halach produkcyjnych wymagają profesjonalnego zabezpieczenia, aby chronić zatrudnionych tam pracowników. W tym celu konieczne jest stosowanie wysokiej jakości ogrodzeń z siatki zgrzewanej. Dowiedz się więcej o naszych systemach paneli siatkowych służących do profesjonalnego zabezpieczania maszyn.

Panele siatkowe do zabezpieczania maszyn - charakterystyka

Panele siatkowe używane jako osłony maszyn spawane są z profili stalowych oraz siatki zgrzewanej o oczkach kwadratowych lub prostokątnych, które zapewniają obsłudze dobrą widoczność pracującej maszyny. W końcowym etapie produkcji panele siatkowe lakierowane są metodą proszkową w kolorze żółtym celem oznaczenia strefy zagrożenia. Na życzenie zamawiającego możemy dostarczyć również panele ocynkowane ogniowo.

Pragniemy zwrócić uwagę, że panele lakierowane proszkowo nadają się do środowiska produkcyjnego o małej wilgotności i nieskażonym powietrzu. Natomiast panele siatkowe ocynkowane ogniowo bez powłoki lakierniczej sprawdzą się w przestrzeniach przemysłowych o dużej wilgotności oraz wszędzie tam, gdzie występuje wysokie ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Osłony maszyn z paneli siatkowych - zalety

Jako producent wyrobów metalowych możemy zaoferować panele siatkowe w szerokim zakresie wymiarów, co umożliwia zastosowanie ich w każdej przestrzeni i zbudowanie obszaru zamkniętego według potrzeb. Są proste i wygodne w montażu, a ponadto mają charakter modułowy, co oznacza, że łatwo można wymienić uszkodzone panele lub rozbudować posiadany obszar chroniony. Panele wypełnione odpowiednio dobraną siatką zgrzewaną chronią też pracownika przed urazami w otoczeniu pracujących maszyn.

Osłony maszyn z paneli siatkowych - przykład realizacji

Poniżej prezentujemy przykład realizacji wygrodzenia linii produkcyjnych dla największej fabryki sklejki w Europie.

Wymiary: siatka zgrzewana o wielkości oczek 25x100x3 mm oraz 30x30x3 mm przymocowana do ramy 20x20x1 mm

Rodzaj: panele siatkowe w wersji stalowej malowane proszkowo na RAL (1018)
Oddzielenie stref produkcyjnych od ścieżek i dróg komunikacyjnych to naturalny i prosty sposób uporządkowania hali produkcyjnej. Bez wątpienia takie otoczenie poprawia warunki pracy na poszczególnych stanowiskach, wpływa na wydajność, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo ludzi i maszyn. Nie ryzykuj. Bezpieczeństwo i zdrowie Twoich pracowników jest niezwykle ważne. Zapraszamy do współpracy i składania zapytań o wygrodzenia z paneli stalowych wypełnionych siatką zgrzewaną.


Green wall
- panele z siatki zgrzewanej do budowy zielonej ściany