Siatka zgrzewana w domowej przestrzeni
- niebanalne rozwiązania dekoracyjne

Siatka zgrzewana w wersji stalowej lub ocynkowanej ogniowo to coraz bardziej popularny materiał wykończeniowy i dekoracyjny, który wpisuje się w aktualne trendy ogrodowe i wnętrzarskie. Wynika to z faktu, że produkt ten cechuje wysoka jakość, solidność, wytrzymałość, precyzja, wizualna lekkość, podatność na obróbkę czy też pewność we wszystkich zastosowaniach. Co więcej, dostępność siatek zgrzewanych o różnym formacie, rozkładzie oczka i różnej średnicy drutu sprawia, że można wykorzystać je na wiele sposobów. Poniżej prezentujemy TOP 3 pomysłów na użycie siatki zgrzewanej w domowej przestrzeni.

Sufity podwieszane z siatki zgrzewanej – modny materiał w trendach wnętrzarskich

Estetyczny wygląd siatek zgrzewanych pozwala z nich zbudować sufit podwieszany w kuchni, salonie, przedpokoju i każdym innym pomieszczeniu o minimalnej wilgotności i nieskażonym powietrzu. Do tego typu realizacji najczęściej wybierana jest siatka zgrzewana 40x40 lub siatka zgrzewana 50x50 w wersji stalowej, którą pokrywa się dowolnym kolorem według palety RAL. Istotną zaletą wspomnianego materiału jest modułowość (sufit można zamontować na całości lub nad konkretnym elementem wyposażenia) oraz gładka faktura, która zapobiega gromadzeniu się kurzu i tym samym zapewnia łatwość utrzymania czystości. Ponadto sufit z siatki zgrzewanej o większym rozstawie oczek sprawia, że wnętrze staje się bardziej przestronne i przewiewne. Tego rodzaju wyrób stalowy to warta uwagi alternatywa dla płyt gipsowych czy kasetonów.

Panele elewacyjne z siatki zgrzewanej ocynkowanej ogniowo

Siatka zgrzewana ocynkowana ogniowo to ciekawy element dekoracyjny, który może posłużyć do wykonania fragmentu elewacji. Materiał ten cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne i rdzewienie, w związku z czym panele elewacyjne będą prezentowały się nienagannie przez wiele lat bez konieczności przeprowadzania okresowej i kosztownej konserwacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby farbą proszkową pokryć powierzchnię siatki zgrzewanej ocynkowanej ogniowo według własnych upodobań. Niemniej wymaga to szczególnej staranności, gdyż tego typu siatki muszą zostać oczyszczone z niewielkich zgrubień powstałych w wyniku szybkiego chłodzenia i zastygania cynku na materiale. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na samą siatkę zgrzewaną ocynkowaną ogniowo czy posiadającą dodatkową powłokę lakierniczą, elewacja Twojego domu nabierze nowoczesnego i oryginalnego wyglądu.

Wygrodzenie tarasu i werandy siatką zgrzewaną

Zarówno weranda, jak i taras to przydomowe miejsca, które wymagają szczególnej prywatności i przytulnej atmosfery. Decydując się na ich częściowe zasłonięcie, warto wybrać wygrodzenie w formie paneli z siatki zgrzewanej ocynkowanej ogniowo. Ich lekka konstrukcja oraz prześwity nie przytłoczą często niewielkiej przestrzeni, jaką dysponujemy, a także nie ograniczą dostępu do świeżego powietrza i promieni słonecznych. Po stronie zalet należy uwzględnić jeszcze uniwersalność, łatwość montażu, jak i łączenia z innymi materiałami (np. drewnem) oraz dostępność w czterech standardowych wymiarach oczek 25x25 mm, 30x30 mm, 40x40 mm, 50x50 mm. Dodatkowo warto nadmienić, że siatki zgrzewane świetnie sprawdzą się jako podpory dla roślin pnących czy też kwiatów uprawianych w skrzynkach lub donicach.


Poszukując nowych i oryginalnych rozwiązań do zastosowania w domu i ogrodzie, warto zwrócić uwagę na siatkę zgrzewaną w arkuszach. To wdzięczny materiał aranżacyjny o prostym, minimalistycznym wyglądzie, który będzie współgrał z resztą wyposażenia.


Osłony maszyn