Woliera dla gołębi
z siatki zgrzewanej

Rozważasz budowę osiatkowanej woliery dla gołębi? 

Mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie z wykorzystaniem siatki zgrzewanej w wersji ocynkowanej ogniowo. Czytaj dalej!

Siatka zgrzewana na woliery ocynkowana

Siatka zgrzewana wykonana w postaci pojedynczych arkuszy to wyrób produkowany z gładkich prętów stalowych, które są punktowo zgrzewane. Gotowy wyrób poddaje się procesowi cynkowania ogniowego przez zanurzenie stalowej siatki zgrzewanej w wannach z rozgrzanym ciekłym cynkiem. Powłoka cynkowa tworzy się po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie wyrobu oraz w miejscu styku zgrzanych drutów.

Tego typu zabezpieczenie antykorozyjne sprawia, że siatka zgrzewana jest bardzo odporna na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz kontakt z odchodami ptaków. Dzięki tej technologii woliery nadają się do zastosowania na zewnątrz, gdyż są trwałe, nie ulegają destrukcji i nie rdzewieją. Siatki zgrzewane ocynkowane ogniowo do budowy powierzchni ścian woliery to inwestycja na lata.

Jaka siatka na wolierę dla gołębi?

Do budowy woliery na gołębie, według doświadczeń praktycznych wielu hodowców, sprawdzają się siatki zgrzewane 25x25 lub siatki zgrzewane 30x30. Takie zagęszczenie drutów zapewnia dużą sztywność i wytrzymałość woliery, zabezpiecza gołębie przed drapieżnikami zewnętrznymi i tym samym chroni hodowcę przed ucieczką ptaków.

Woliera z siatki zgrzewanej o oczkach drobnej średnicy i wysokiej wytrzymałości zgrzewów nie powoduje otarć, okaleczeń czy zranień ptaków, w związku z czym są bezpieczne w jej wnętrzu.

Przydatne narzędzia do budowy woliery dla gołębi

Do budowy woliery dla gołębi, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i potrzebami hodowcy, przydatne są kleszcze umożliwiające łączenie formatek siatki zgrzewanej przy użyciu spinek ze stali galwanizowanej. Czynność sztukowania siatek zgrzewanych jest niezwykle łatwa i daje wiele satysfakcji podczas budowy woliery. Uzyskuje się bardzo solidne, estetyczne i trwałe mocowania bez konieczności spawania. W przypadku rozbudowy przestrzeni dla hodowanych gołębi łatwo można rozpiąć dotychczasową konstrukcję, by dołączyć następne moduły z siatki zgrzewanej.


Mamy wiele satysfakcji ze współpracy z hodowcami gołębi i innych ptaków, którzy często do nas wracają, by dokupić najwyższej jakości siatki zgrzewane o oczkach drobnej średnicy. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą siatek zgrzewanych w naszym sklepie internetowym. A jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści dobiorą rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb.


Burty z siatki zgrzewanej
do przyczep i samochodów dostawczych