Woliery ogrodowe dla ptaków
- siatki hodowlane

Siatki zgrzewane to odpowiedni materiał do tworzenia woliery ogrodowej dla ptaków egzotycznych i ozdobnych, to jest papug, bażantów, gołębi, przepiórek i wielu innych. Sprawdź, jaką siatkę warto użyć, aby woliera ogrodowa sprzyjała przebywającym w niej ptakom.

Czym są woliery ogrodowe dla ptaków?

Najprościej mówiąc, woliera ogrodowa dla ptaków to specjalne pomieszczenie z dostępem do naturalnego światła, świeżego powietrza i niezbędnych akcesoriów jak poidełko, budka lęgowa, drążki czy wiszące sznurki.

Do budowy ścian, jak i góry woliery wykorzystuje się siatki zgrzewane, a także kawałki drewna lub pleksy celem zapewnienia ptakom schronienia przed deszczem i wiatrem.

Siatka hodowlana na woliery dla ptaków – co wybrać?

Woliera z założenia ma podnosić komfort i samopoczucie jej pierzastych lokatorów, gwarantując przestrzeń do swobodnego przemieszczania się. Dlatego, wybierając siatkę zgrzewaną na woliery, należy zastanowić się nad wielkością stalowej klatki po to, aby uniknąć niepotrzebnego docinania elementów stalowych w celu zwiększenia jej rozmiaru.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na rozmiar oczka. Jak się okazuje, najlepszym rozwiązaniem są siatki o oczku kwadratowym nie większym niż 25x25 mm, gdyż zadaniem woliery jest:

  • zapobieganie ucieczkom ptaków,

  • ochrona przed drapieżnikami, a także

  • osłona przed gryzoniami.

Siatka na woliery musi być mocna, trwała i dobrze wykończona, a ponadto odporna na zmienne warunki atmosferyczne.

Woliery produkowane na miarę

Woliery produkowane pod indywidualne zamówienie to ciekawa alternatywa dla gotowych rozwiązań, gdyż zyskujesz możliwość jak najlepszego dopasowania woliery do aranżacji swojego ogrodu.

Poniżej prezentujemy przykładową wolierę, którą z sukcesem wyprodukowaliśmy na podstawie autorskiego projektu klienta.
Bez względu na to czy hodujesz ptaki typowo hobbystycznie czy prowadzisz hodowlę zarobkową nie zapomnij o tym, by wybrać solidną siatkę do budowy woliery.

Dzięki temu zapewnisz konstrukcji schludny wygląd i niezmienioną kolorystykę przez wiele sezonów.

Altany i osłony do segregacji śmieci
- praktyczne konstrukcje z siatek zgrzewanych