Burty z siatki zgrzewanej
do przyczep i samochodów dostawczych


Chcesz wyposażyć przyczepę samochodową w dodatkowe nadstawki i rozglądasz się za korzystnym rozwiązaniem? Przeczytaj, dlaczego burty (dalej: „panele siatkowe”) wykonane z siatki zgrzewanej i stalowej ramy będą odpowiednim wyborem przy zwiększeniu pojemności transportowej.

Burty z siatki zgrzewanej - charakterystyka

Pisząc o zaletach podwyższenia burty o dodatkowe panele siatkowe, nie sposób nie wspomnieć o materiałach użytych do ich produkcji oraz właściwościach.

Panele siatkowe, które mogą być montowane na podstawowych lub dodatkowych burtach, składają się z siatki zgrzewanej i ramy spawanej z kątowników lub profili o przekroju kwadratowym czy prostokątnym. Niemniej jednak, w konstrukcjach stalowych tworzonych z myślą o bezpiecznym przewozie różnych gabarytowych towarów, znaczącą rolę odgrywa siatka zgrzewana z uwagi na technologię produkcji.

Siatka zgrzewana, jak sama nazwa wskazuje, powstaje na skutek zgrzania prostopadle ułożonych drutów stalowych o różnej średnicy i wielkości oczka. Proces zgrzewania sprawia, że siatka nabiera sztywności, staje się mniej elastyczna i przy tym niezwykle odporna na odkształcenia. Co więcej, użyta do produkcji paneli siatkowych zyskuje dodatkową twardość oraz stabilność dzięki solidnej ramie, którą wypełnia. Zespawane panele siatkowe z kątowników lub stalowych profili oraz siatki zgrzewanej w całości zanurzana się w ciekłym cynku rozgrzanym do temperatury 435-460°C. Metaliczna powłoka cynkowa, która wytwarza się na powierzchni panelu siatkowego w procesie cynkowania ogniowego, zabezpiecza produkt przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych nawet w miejscu zgrzanych ze sobą elementów. Więcej o cynkowaniu ogniowym do przeczytania tutaj: Zabezpieczenie antykorozyjne siatek zgrzewanych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli siatkowych?

Wybór paneli siatkowych do zabudowy samochodu dostawczego i przyczepy wymaga zwrócenia uwagi na rodzaj przewożonego ładunku. W przypadku transportu gałęzi, liści i innych mniejszych gabarytowo materiałów idealnie sprawdzą się panele z profili stalowych o przekroju kwadratowym 25x25 mm i siatki zgrzewanej o oczku kwadratowym nie większym niż 30x30x3 mm. Natomiast przy przewozie dużych ładunków jak np. materiały budowlane czy złom lepiej sprawdzą się panele z wypełnieniem z siatki zgrzewanej wykonanej z drutu 4 mm. Jeśli chodzi o ostateczny wymiar paneli, dobierany jest on do powierzchni skrzyni ładunkowej konkretnego modelu.

Dlaczego panele siatkowe do zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej?

Panele siatkowe używane jako dodatkowe nadstawki nad burtami to przydatne rozwiązanie pozwalające na rozszerzenie możliwości transportowych swojej przyczepy. Ich uniwersalność pozwala na skuteczną rozbudowę pojemności transportowej w zależności od zapotrzebowania. Łatwy montaż umożliwia samodzielne zakładanie i zdejmowanie nadstawek. Panele siatkowe bez problemu sprawdzą się jako osłony podwyższające burty samochodowe, a dodatkowo w wersji ocynkowanej ogniowo gwarantują trwałość, odporność na korozję oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.


Panele siatkowe jako dodatkowe wyposażenie samochodu dostawczego i przyczepy są dobrą inwestycją na wiele lat.


Zabezpieczenie antykorozyjne siatek zgrzewanych
- ocynk galwaniczny i ocynk ogniowy