Klatka metalowa dla królików
- woliera z siatki zgrzewanej

Potrzebujesz zrobić klatkę dla królików, ale nie wiesz jaką siatkę wybrać? Bez obaw. Jesteśmy tu dla Ciebie, by podpowiedzieć rozwiązania, z których możesz skorzystać przy doborze siatki zgrzewanej do budowy woliery. Dzięki naszemu podsumowaniu szybko rozeznasz się w parametrach siatki zgrzewanej, jaką wybierają hodowcy królików do tworzenia woliery. Zapraszamy do lektury.

Jaka siatka zgrzewana do budowy woliery?

Jak pewnie zauważyłeś, na rynku dostępnych jest wiele siatek zgrzewanych o różnych parametrach. Niemniej jednak, wybierając materiał do budowy metalowej woliery dla królików, warto zwrócić uwagę na dwie kwestie, a mianowicie zabezpieczenie antykorozyjne siatki zgrzewanej oraz średnicę oczek.

W tego typu realizacjach lepiej sprawdzi się siatka zgrzewana ocynkowana ogniowo niż siatka stalowa zgrzewana, a to dlatego, że jest bardziej odporna na rdzę i korozję. Użycie siatki zgrzewanej ocynkowanej ogniowo zapewni wieloletnią eksploatację klatki bez konieczności malowania i konserwacji. Tym samy zaoszczędzisz czas na okresową wymianę ścian bocznych i wierzchnich woliery. Przeczytaj: Zabezpieczenie antykorozyjne siatek zgrzewanych

Jeśli chodzi o średnicę ogniwa, najlepiej wybrać siatkę zgrzewaną o niewielkim oczku celem zapobiegnięcia wiotczeniu klatki, jak i zapewnienia bezpieczeństwa oraz wygody przebywającym w niej królikom. Odpowiednia będzie siatka zgrzewana z oczkiem prostokątnym (15x75 mm) i kwadratowym (25x25 mm lub 30x30 mm).


Co na dno klatki dla królików?

Wykonanie dna klatki z siatki zgrzewanej jest niezwykle praktyczne. Hodowca nie musi sprzątać odchodów, ponieważ na bieżąco przelatują niżej. Okresowe czyszczenie i dezynfekcja klatek dla królików z siatki zgrzewanej jest czynnością bardzo łatwą np. przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Dzięki temu króliki przez cały czas mają zapewnioną dobrą higienę, co jest bardzo istotne dla ich dobrostanu. Co więcej, wykorzystanie siatki zgrzewanej sprawia, że woliera dla królików jest dobrze wentylowa.

Woliera dla królików z siatki zgrzewanej to popularne rozwiązanie ze względu na szereg właściwości, które są niezbędne przy chowie tego typu zwierząt. Odwiedź nasz sklep online, w którym znajdziesz siatki zgrzewane do budowy klatki dla królików.Siatka zgrzewana w domowej przestrzeni
- niebanalne rozwiązania dekoracyjne