Kosze druciane Gitterbox
- rola siatek zgrzewanych

Nasz flagowy produkt – siatki zgrzewane – to idealne rozwiązanie w zakresie magazynowania oraz składowania produktów, czego przykładem są m.in. skrzynio-palety Gitterbox. Poznaj powody, dla których siatki zgrzewane sprawdzają się w tego typu realizacjach.

Gitterbox – co to jest?

Gitterbox to rodzaj pojemnika o przemyślanej konstrukcji. Do jego budowy wykorzystuje się siatki zgrzewane bez drutu brzegowego, które łączy się z profilami lub kątownikami. Otrzymane w ten sposób boki poddaje się cynkowaniu ogniowemu a czasem malowaniu proszkowemu w zależności od preferencji klienta. Przygotowane w ten sposób ściany pojemnika montuje się do metalowych nóg, tak aby z łatwością można było je złożyć.

Długość i szerokość ramy zespawanej z profili lub kątowników zazwyczaj odpowiada wymiarom euro-palety 1200x800 mm, którą wykorzystuje się jako podłoże celem usprawnienia transportu ciężkich przedmiotów. Z kolei wypełnienie z siatki zgrzewanej dobierane jest adekwatnie do towaru, jaki będzie składowany w tego typu koszach. Niemniej jednak, wśród standardowych rozwiązań proponuje się siatki zgrzewane z małymi oczkami (nie większymi niż 50x50 mm), dzięki którym siatka zgrzewana wbudowana w ramę odznacza się większą sztywnością oraz stabilnością.

Właściwości materiału i zastosowanie skrzynio-palet Gitterbox

Pojemniki Gitterbox nadają się do użytku w trudnych warunkach pracy, a to wszystko dzięki wysoce odpornym na korozję materiałom, z jakich powstają. Oprócz tego metalowe kosze odznaczają się dużą wytrzymałością na wgniecenia, za którą odpowiadają mocne druty siatek zgrzewanych. Co więcej, obudowa skrzynio-palet Gitterbox zapewnia także dobrą wentylację przechowywanych produktów oraz ułatwia ich identyfikacją bliżej dna.

Materiały użyte do produkcji skrzynio-palet Gitterbox sprawiają, że kosze te nadają się do przechowywania elementów wielkogabarytowych, odpadów produkcyjnych, wszelkiego rodzaju narzędzi, akcesoriów montażowych, urządzeń elektronicznych i wielu innych.

Już dziś zainspiruj się możliwościami siatek zgrzewanych i stwórz swój niepowtarzalny projekt.


Klatka metalowa dla królików hodowlanych
- woliera z siatki zgrzewanej