Przemysłowe ogrodzenia bezpieczeństwa z siatki zgrzewanej

Ogrodzenia przemysłowe z siatki zgrzewanej

Ogrodzenia przemysłowe to niezbędny element infrastruktury przemysłowej do zabezpieczenia terenu przed nieuprawnionym dostępem i ochrony mienia wokół fabryk, magazynów, hal produkcyjnych, terenów budowy czy składów paliw. Wśród specjalistycznych ogrodzeń bezpieczeństwa można wyróżnić ogrodzenia panelowe z siatki zgrzewanej, 2D – bez przetłoczeń, 3D – z przetłoczeniami, ogrodzenia segmentowe z kształtowników czy też ogrodzenia z tradycyjnej siatki plecionej ślimakowo. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym są ogrodzenia przemysłowe z siatki zgrzewanej oraz jakie są ich zalety. Produkt ten jest na tyle ciekawy, że wykorzystuje się go również w obiektach przemysłowych do odgrodzenia stref magazynowych, obszaru produkcyjnego, jak i wygrodzenia bezpiecznego przejścia dla pracowników w otoczeniu pracujących maszyn. Sprawdź, jakimi właściwościami odznacza się siatka zgrzewana stosowana jako przęsła ogrodzeń przemysłowych na zewnątrz budynków oraz do wykonywania zabezpieczeń wewnątrz obiektów.


Spis treści

  1. Ogrodzenia siatkowe – czym są i jakie wersje są dostępne?

  2. Przemysłowe ogrodzenia bezpieczeństwa - oferta

  3. Ogrodzenia panelowe z siatki zgrzewanej - zalety
  4. Podsumowanie

Ogrodzenia siatkowe - czym są i jakie wersje są dostępne?

Na rosnącą popularność używania siatek zgrzewanych do grodzenia obiektów przemysłowych oraz wydzielenia stref w magazynach i halach produkcyjnych wpływa technologia zgrzewania punktowego oraz ich dostępność w wersji z drutu stalowego powlekanego farbą proszkową lub ocynkiem ogniowym.

Sposób produkcji

Przemysłowe ogrodzenia bezpieczeństwa z siatki zgrzewanej, tak jak sama nazwa wskazuje, wykonuje się z siatki wykończonej drutem brzegowym, która zazwyczaj jest jeszcze dospawana do solidnej ramy z profili stalowych. Sama siatka zgrzewana wytwarzana jest z prętów stalowych gładkich, sztywnych i odpornych na naprężenia, które układa się na specjalistycznym urządzeniu i zgrzewa ze sobą w punktach styku. Powstałe spawy punktowe są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu siatka zgrzewana jest odporna na odkształcenia. Do produkcji tego rodzaju siatek najczęściej używane są druty o średnicach od 2,85 mm do 5 mm, z których powstają rozmaite warianty arkuszy różniące się między sobą formatem i rozkładem oczek. Dzięki temu możemy dostosować wygrodzenia panelowe do zróżnicowanych obszarów działalności przemysłowej.
Ocynkowane ogrodzenia przemysłowe z siatki

Przemysłowe ogrodzenia bezpieczeństwa stosowane na zewnątrz budynku muszą być odpowiednio zabezpieczone przed deszczem, śniegiem, niskimi temperaturami i promieniowaniem UV. Stąd też w przypadku ogrodzeń z siatki zgrzewanej mamy do czynienia ze stalą zabezpieczoną antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Wyjaśniając, proces cynkowania ogniowego polega na pokryciu powierzchni metalowej warstwą cynku, która jest nanoszona w temperaturze około 450°C. Dzięki temu procesowi powstaje na powierzchni metalu, również w miejscu zgrzanych elementów, warstwa ochronna, która chroni go przed korozją przez wiele lat, bez utraty swoich właściwości. Więcej o procesie cynkowania ogniowego przeczytasz we wpisie: Zabezpieczenie antykorozyjne siatek zgrzewanych

Ogrodzenia siatkowe lakierowane proszkowo

Do wygrodzenia powierzchni wewnątrz budynku polecamy panele lakierowane farbą proszkową. Proces lakierowania proszkowego polega na nanoszeniu na powierzchnię konstrukcji specjalnej farby proszkowej, która następnie jest utwardzana w wysokiej temperaturze (160°C - 230°C). Dzięki temu powierzchnia ramy z wypełnieniem z siatki zgrzewanej staje się twarda, odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne, a także zyskuje na estetyce.

Przeczytaj więcej o lakierowaniu proszkowym siatek zgrzewanych


Przemysłowe ogrodzenia bezpieczeństwa - oferta

Na rynku znaleźć można wiele różnych rodzajów ogrodzeń przemysłowych w standardowych wymiarach. Dostępność do tego typu rozwiązań pozwala nie tylko skrócić czas realizacji zamówienia, ale także obniżyć koszty zakupu produktu w porównaniu do kosztu produkcji ogrodzenia na indywidualny wymiar. Dlatego coraz więcej firm oferuje ogrodzenia przemysłowe, bazując na standardowych parametrach poszczególnych komponentów.

Nasze możliwości

W naszym przypadku proponujemy panele ogrodzeniowe z ramy z profilu stalowego wypełnionej jedną z siatek stalowych zgrzewanych dostępnych w naszym sklepie internetowym www.kratosfera.pl/shop, które po procesie spawania przekazujemy renomowanym firmom do przeprowadzenia procesu cynkowania ogniowego.

Z kolei, jeśli chodzi o wygrodzenia stosowane do wewnątrz, dysponujemy słupkami z podstawą oraz panelami z profilu stalowego wypełnionymi siatką zgrzewaną o oczku 65x30x3 mm lub inną dostępną u nas w sprzedaży, które poddawane są procesowi lakierowania proszkowego. Kolory ogrodzeń przemysłowych, które są najczęściej stosowane to czarny dla paneli ogrodzeniowych, co zapewnia obsłudze dobrą widoczność pracującej maszyny i żółty dla słupków celem oznaczenia strefy zagrożenia.

Co w sytuacji, kiedy konstrukcja ogrodzenia przemysłowego jest bardzo mocno zindywidualizowana pod dany projekt? Prześlij do nas zapytanie, a my sprawdzimy nasze możliwości w dostarczeniu produktu na zamówienie.


ogrodzenia przemysłowe z siatki zgrzewanej

  Przemysłowe ogrodzenia ochronne zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Spawalniczych


Ogrodzenia panelowe ceny

Przy omawianiu oferty nie można pominąć kosztów. Cena przemysłowego ogrodzenia panelowego ustalana jest przez nas indywidualnie i zależy od wielu czynników, w tym rodzaju siatki zgrzewanej, powłoki całej konstrukcji jak i powierzchni, która ma być ogrodzona.


Ogrodzenia panelowe z siatki zgrzewanej - zalety

Główne zalety ogrodzenia przemysłowego z siatki zgrzewanej to:
- użycie wysokiej jakości gatunku stali
- różne opcje wykończenia: ogrodzenia siatkowe dostępne są w wersji ocynkowanej ogniowo, to jest zabezpieczonej przed korozją oraz w wersji stalowej z możliwością pomalowania na wybrany kolor, który podwyższa odporność konstrukcji na wilgoć, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne
- sztywność: precyzyjne i trwałe połączenia krzyżujących się prętów w siatce oraz solidne mocowanie do ramy z profili stalowych powodują, że jest to materiał niezwykle wytrzymały, stabilny i odporny na odkształcenia
- łatwy montaż i demontaż: konstrukcja ogrodzeń z siatki jest modułowa i skręcana, co pozwala na szybkie złożenie ogrodzenia i przeniesienie go w inne miejsce w razie potrzeby
- szybka i wygodna instalacja: z mocowaniem paneli siatkowych do słupków poradzi sobie nawet jedna osoba


Podsumowanie

Panele z siatki zgrzewanej i profili stalowych to skuteczne rozwiązanie do zabezpieczenia terenów przemysłowych oraz wygrodzeń magazynowych jak i produkcyjnych, w których to zapewniają lepsze warunki pracy. Ich solidność połączona z wysoką jakością wykonania sprawiają, że coraz częściej wykorzystywane są na terenie przedsiębiorstw. Zapraszamy do współpracy i składania zapytań o panelowe ogrodzenia przemysłowe z siatki zgrzewanej.


Zobacz więcej:

1. Osłony maszyn

2. Siatka zgrzewana ocynkowana

3. Gdzie można zastosować siatkę zgrzewaną?

4. Bramy uchylne i furtki z wypełnieniem z siatki zgrzewanej

Siatki na klatki dla królików