Siatki na klatki dla królików

Klatki dla królików metalowe

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych klatek dla królików miniaturek, ale można też zaopatrzyć się w materiały i samodzielnie przygotować odpowiednie miejsce, w którym królik będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Mowa tutaj o siatce zgrzewanej do budowy ścian i sufitu klatki oraz o plastikowej kuwecie na jej dno. Jako dystrybutor siatek zgrzewanych w arkuszach zebraliśmy dla Ciebie najistotniejsze informacje o tym właśnie materiale, który jest głównym elementem konstrukcyjnym klatki dla tych uroczych zwierząt domowych. Zapraszamy do lektury.


Spis treści

  1. Jakimi właściwościami odznacza się siatka zgrzewana do budowy klatki dla królika domowego?
  2. Siatka zgrzewana do budowy klatki dla królików – wymiary produktu
  3. Podsumowanie

Jakimi właściwościami odznacza się siatka zgrzewana do budowy klatki dla królika domowego?

Siatka zgrzewana ze względu na swoją konstrukcję jest łatwa w utrzymaniu czystości, co sprzyja zapewnieniu czystego i zdrowego środowiska życia królikom. Ponadto zapewnia dostęp do naturalnego światła oraz umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu klatka jest odpowiednio wentylowana. To jednak nie wszystkie właściwości siatki zgrzewanej mające istotny wpływ na zapewnienie odpowiednich warunków dla prawidłowego rozwoju.

Pewność zastosowania

Do budowy klatek dla królików polecamy siatki stalowe zgrzewane oraz siatki zgrzewane ocynkowane. Pierwsze z nich nie są zabezpieczone antykorozyjnie, w związku z czym nadają się do pomieszczeń o niskiej wilgotności i nieskażonym powietrzu, ale zaleca się ich lakierowanie farbami nieszkodliwymi dla zwierząt. Drugie zaś są skutecznie zabezpieczone antykorozyjnie ocynkiem ogniowym. Tego rodzaju powłokę uzyskuje się przez zanurzenie siatki w wannach z gorącym ciekłym cynkiem, który powoduje, że produkt ten można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Wysoka jakość wykonania

Siatki stalowe zgrzewane oraz siatki zgrzewane ocynkowane, poza różnicami w powłoce, są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Do ich produkcji stosuje się druty o średnicach od 2,85 mm, które po uprzednim pocięciu na daną długość i szerokość układa się względem siebie pod kątem prostym i zgrzewa elektrycznie w miejscach przecięcia. Dzięki zastosowaniu tej technologii siatki zgrzewane cechują się wysoką sztywnością i wytrzymałością, a ponadto ich uszkodzenie nie jest możliwe bez użycia narzędzi. Stąd też zastosowanie tego typu siatek w klatkach dla królików to gwarancja ochrony przed innymi zwierzętami.

Bezpieczeństwo

Oferujemy duży wybór siatek o zróżnicowanym rozstawie drutów, ale w przypadku budowy klatek dla królików polecamy siatki z drobnymi oczkami, co utrudnia zwierzętom próby ich przegryzienia. Co ważne, w naszej ofercie znajdziesz modele siatki z oczkami 25x25 mm, 20x40 mm lub 15x75 mm.

Siatka zgrzewana do budowy klatki dla królików – wymiary produktu

Dobra klatka musi być właściwych rozmiarów, tak aby królik mógł się swobodnie w niej poruszać. Stąd też przy ustaleniu wymiarów klatki należy brać pod uwagę wielkość naszego królika oraz akcesoriów, które dla królika wybierzesz jak kuweta, poidełko, miseczki, paśnik i inne dodatkowe akcesoria (np. drewniany domek do zabaw).


Wśród siatek zgrzewanych dostępnych w naszej standardowej ofercie można znaleźć małe formaty pozwalające spełnić minimalne wymogi co do powierzchni klatki dla królika, to jest 100 cm długości, 80 cm szerokości i 60 cm wysokości. Oprócz małych formatów sprzedajemy większe arkusze siatek o długości od 200 do 300 cm, które można dociąć na interesujący wymiar.
 
Co istotne, do budowy klatek można użyć siatki bez drutu obwodowego (otwartą) lub z drutem brzegowym (zamkniętą). Siatki zgrzewane bez drutu brzegowego należy połączyć z drewnianymi lub stalowymi ramkami w taki sposób, aby uzyskać klatkę wolną od ostrych krawędzi, które mogą ranić króliki. Siatki zgrzewane z drutem brzegowym mogą być łączone ze sobą bezpośrednio przy użyciu specjalnych blaszek zaciskowych, ale i przy tym rozwiązaniu należy wyeliminować wszelkie ostre elementy wystające poza druty obwodowe, zwłaszcza gdy siatka jest docinana do żądanego formatu końcowego.
 
Zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszym sklepie internetowym: www.kratosfera.pl/shop


Podsumowanie

Klatka dla królika nie powinna być stałym miejscem pobytu zwierzęcia z uwagi na jego naturalną potrzebę ruchu, biegania i skakania. Mimo to wygrodzona przestrzeń dla królików musi zapewnić zwierzęciu wygodę i bezpieczeństwo na czas jedzenia, spania, szukania schronienia czy pozostania w domu bez naszego nadzoru.


Zobacz więcej:

1. Siatka hodowlana

2. Siatka hodowlana zgrzewana

3. Klatka metalowa dla królików hodowlanych
Siatka na woliery zgrzewana