Siatka na woliery zgrzewana

Siatka hodowlana zgrzewana

Siatka zgrzewana w rolce, siatka ślimakowa czy siatka sześciokątna to zwykle pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o materiale do budowy woliery. Jednak czy wiesz, że siatka hodowlana zgrzewana sprzedawana w pojedynczych arkuszach również sprawdza się jako siatka wolierowa? Warto więc poznać zalety tego produktu, by jak najlepiej wybrać siatkę do budowy klatki, woliery.


Spis treści

  1. Siatka hodowlana zgrzewana – charakterystyka
  2. Siatki wolierowe - czyli jakie?
  3. Podsumowanie


Siatka hodowlana zgrzewana - charakterystyka

Siatka hodowlana zgrzewana, nazywana również siatką ogrodzeniową, to nic innego jak siatka zgrzewana. Jak się okazuje, odznacza się ona szeregiem właściwości niezbędnych do wygrodzenia bezpiecznej przestrzeni dla ptaków i zwierząt hodowlanych, to jest bez możliwości niekontrolowanego wyjścia na zewnątrz oraz przedostania się gryzoni i drapieżników, takich jak lisy czy kuny. Do produkcji siatki wykorzystuje się druty stalowe bez zabezpieczenia antykorozyjnego lub druty ocynkowane przed procesem zgrzewania, z tym że zgrzewy w tego rodzaju siatce nie są skutecznie chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego na rynku dostępna jest siatka zgrzewana ocynkowana ogniowo, która powstaje w wyniku zanurzenia siatki stalowej zgrzewanej w wannie z gorącym ciekłym cynkiem. Co daje tego rodzaju powłoka? Siatka ocynkowana ogniowo jest całkowicie odporna na zmienne warunki atmosferyczne, temperaturę, a także korodowanie, gdyż ocynk dobrze opływa produkt po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie wyrobu oraz w miejscu styku zgrzanych ze sobą drutów. Więcej o ocynku ogniowym przeczytasz w naszym artykule: Zabezpieczenie antykorozyjne siatek zgrzewanych

Poza rodzajem powłoki warto zwrócić uwagę na oczka siatki, które formowane są w kształt kwadratów lub prostokątów oraz zgrzewanie drutów w każdym miejscu ich skrzyżowania, dzięki czemu siatka wykazuje się wyjątkową trwałością i sztywnością oraz nie odkształca się. Oprócz tego, siatki zgrzewane w arkuszach występują w dwóch wersjach zakończenia – z drutem brzegowym i bez drutu brzegowego, co pozwala na różnorodne sposoby montażu, zależne od indywidualnych potrzeb.

Siatka zgrzewana hodowlana do budowy wolier - grubości oczka

Niezależnie od tego, jaki rodzaj siatki hodowlanej w arkuszach wybierzemy, dostępne są one w różnych konfiguracjach nie tylko pod względem formatu, ale również rozmiaru oczka. Wśród produktów dostępnych bezpośrednio z magazynu można znaleźć siatki o średnicy oczek 25x25 mm, 30x30 mm, 40x40 mm, 50x50 mm, 15x75 mm, 20x40 mm i grubości drutu 3 oraz 4 mm. Natomiast, jeśli chodzi o wymiar siatki, standardowa szerokość panelu to 100 cm, 125 cm oraz 135 cm, długość zaś waha się od 100 do 300 cm. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z cenami siatek zgrzewanych w naszej ofercie i wyboru siatek dostępnych w sklepie internetowym Kratosfera z wysyłką do 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. Oferujemy solidnie wykonaną siatkę zgrzewaną, bez luźnych drutów.

Produkcja siatki do budowy woliery hodowlanej według specyfikacji klienta

Standardowe siatki zgrzewane nie zawsze posiadają interesujące nas wymiary do budowy woliery dla hodowanego ptactwa i zwierząt. Dlatego przed kupnem gotowego rozwiązania warto sprawdzić możliwości wytworzenia produktu zindywidualizowanego ze względu na wolumen, grubość drutu, jak i rozstaw prętów. Składając zapytania na produkcję siatek na wymiar, pamiętaj o rzetelnym przedstawieniu swoich oczekiwań bez względu na to czy wysyłasz wiadomość e-mail czy korzystasz z dedykowanego formularza wycen. Dzięki temu można skrócić czas potrzebny na rozpatrzenie zapytania i tym samym od razu przejść do działania.


Siatki wolierowe - czyli jakie?

Do budowy wolier konieczna jest mocna siatka i taką też cechą odznacza się siatka zgrzewana hodowlana w arkuszach, która jest odporna na rozplątanie, szarpanie, drapanie, gryzienie i której uszkodzenie nie jest możliwe bez użycia narzędzi. Co więcej, jest to bardzo wytrzymała siatka, która zachowuje swoją sztywność, nawet jeśli zostanie poddana obróbce, w tym cięciu do mniejszego wymiaru. Idąc dalej, siatka ogrodzeniowa w arkuszach do hodowli zwierząt jest prosta w montażu, gdyż nie trzeba jej naciągać. Kawałki siatki można spiąć ze sobą na przykład za pomocą blaszek zaciskowych, jak i spawać ze stalowymi elementami konstrukcyjnymi czy łączyć z konstrukcją drewnianą. Jak już zostało wspomniane, siatka zgrzewana hodowlana dostępna jest w różnych konfiguracjach w zależności od średnicy drutu, wielkości oczek czy rozmiaru siatki. Dzięki takiej różnorodności siatek jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednie warunki bytowe dla hodowanego ptactwa i zwierząt. W tym miejscu warto jeszcze zaznaczyć, że siatka zgrzewana bez względu na zagęszczenie oczka zapewnia stały dostęp do powietrza.

Przykłady zastosowań siatki ogrodzeniowej hodowlanej

Siatka hodowlana zgrzewana sprawdza się przy hodowli różnych gatunków ptaków. Między innymi wykorzystywana jest do budowy woliery dla gołębi, jak i częściowej zabudowy gołębnika. Ten rodzaj siatki stosowany jest także w hodowli ptaków egzotycznych. Klatka metalowa dla królików to kolejny przykład, gdzie stosowana jest siatka ogrodzeniowa hodowlana. Oprócz tego materiał ten nadaje się do ogrodzenia woliery dla kur, gęsi, perliczek, indyków.

siatka hodowlana zgrzewana


Podsumowanie

Wysokiej jakości siatki są podstawą do budowy trwałej i estetycznej woliery. Jednymi z nich są siatki zgrzewane w pojedynczych arkuszach. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, możesz wybrać siatki wykonane ze stali czarnej lub siatki ocynkowane. W tym miejscu warto jeszcze raz podkreślić, że dostępność różnych typów powłok jest bardzo istotna w kontekście umiejscowienia woliery, to jest wewnątrz lub na zewnątrz, gdyż tylko przy odpowiedniej eksploatacji zachowają swoje właściwości i posłużą Ci przez wiele lat. Mamy nadzieję, że siatki zgrzewane w arkuszach spotkają się z Twoim zainteresowaniem. W razie pytań o produkty dostępne z magazynu, jak i zamówienie siatki na wymiar, pozostajemy do dyspozycji i służymy naszym profesjonalnym wsparciem.


Zobacz więcej:

1. Siatka hodowlana

2. Siatka hodowlana zgrzewana

3. Siatka na klatki dla królików


Gdzie można zastosować siatkę zgrzewaną?